استخدام در شرکت های نوپا

استخدام یکی از مهمترین مسائلی هست که همه شرکت ها فارغ از سایز خود باید به آن توجه کنند.در واقع مهمترین کار مدیران سازمان استخدام افراد مناسب هست.باید به این نکته توجه کنیم که استخدام افراد سازمان را نباید به واسطه ها برون سپاری کنیم.

چالش بزرگ برای استخدام افراد در شرکتهای استارت آپی این هست که باید افراد با استعداد را جذب کنند،از طرفی این افراد نیازی ندارند که برای آنها کار کنند.آنها مطمئناً گزینه های بهتری را در سر دارند.

یکی از مهمترین سوالاتی که باید از اول شروع کسب و کار خود در سر داشته باشید این هست که اصلاً چرا یک نفر با استعداد باید با ما کار کند؟به عبارتی چگونه قانعش کنیم که با ما کار کند؟

برای پاسخ به سوالات بالا راه های متفاوتی وجود دارد.مثلاً اینکه :ما می خواهیم دنیا را تغییر دهیم.یا اگر با ما کار کنید با چالش های زیادی روبرو خواهید شد.راستش در اکثر مواقع این پاسخ هاجواب نمی دهند.چون همه این شعار را می دهند.

بهترین جواب برای سوال بالا این هست که ماموریت خود را توصیف کنید و همچنین چیزی که شمارا و کسب و کار شما را از باقی متمایز می کند.

یکی از مهمترین معیارهای تصمیم گیری برای استخدام این هست که ببینیم آیا افرادی که استخدام می کنیم از باهم کار کردن لذت می برند؟آیا می توانند آینده خود را با یکدیگر ترسیم کنند.

قانع کردن افراد برای شروع کار بسیار سخت خواهد بود و معمولاً استارت آپ ها در ابتدای کار پول چندانی برای پرداخت حقوق ندارند.اما یک راه جایگزین می تواند پرداخت سهم در آینده باشد.البته باید به این موضوع توجه کنید که این روش برای همه جواب نخواهد داد و البته نباید به همه سهم یکسان پرداخت کرد.

در کل پرداخت سهم نیز می تواند یک راه برای سنجش افرادی باشد که می خواهید با آن ها کار کنید زیرا کسی که قبول می کند که برای شروع پول کمتری بگیرد ولی در آینده شریک شما شود ، دید به آینده دارد و می تواند در آینده ارزش ایجاد کند و شما نیز می توانید روی وی دید بلند مدت داشته باشید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *