شروع کسب و کار

در مطالب قبلی در رابطه با اهمیت متمایز بودن یک کسب و کار صحبت کردم.همچنین درباره ساختن یک کسب و کار بدور از رقابت نیز حرف زدم.در این مطلب سعی می کنم نظر پیتر ثیل را درباره شروع یک کسب و کار و اهمیت یک شروع خوب بیان کنم.

قدم های ابتدایی و تصمیمات آغازین در شروع یک کسب و کار بسیار حیاتی و مهم هستند.اگر نتوانیم به خوبی یک کسب و کار را آغاز کنیم و ارزش های آن را مشخص کنیم احتمال زیادی دارد که موفق نشویم.

یکی از گامهای مهم برای شروع یک کسب و کار انتخاب شریک است.شریک را در کسب و کار می توان به همسر در زندگی تشبیه کرد.اشتباه در انتخاب همسر کاری(شریک)باعث شکست در کسب و کار خواهد شد.موضوع مهم این هست که شرکا باید مکمل یکدیگر باشند چه از لحاظ دانشی و چه اخلاقی.مثلاً اگر به اپل توجه کنید ، استیو وزنیاک و استیو جابز مکمل یکدیگر بودند وزنیاک دانش فنی بالایی داشت و جابز دید businessی قوی.

اگر بخواهیم در یک شرکت و یا یک استارت آپ از صفر به یک برسیم باید بتوانیم در قالب یک تیم کار کنیم.به عبارت دیگر باید یک تیم باشیم.برای اینکه یک تیم بسازیم نیاز داریم که مکمل یکدیگر باشیم.ما نیاز به اشخاصی داریم که مارا همراهی کنند علاوه بر آن نیاز به ساختاری داریم که تعادل افراد در نقش هایشان در بلند مدت حفظ کند.

بهتر است همه کاره نباشیم.یعنی هم مالک و هم اجرا کننده و هم کنترل کننده.باید بین این سه نقش تمیز قائل شویم.

نیاز داریم برای آینده برنامه مشخصی داشته باشیم.معمولاً کسب و کارهایی حاضر می شوند که کل سهام خود را واگذار کنند که صاحبان و موسسان آن ها برای آینده برنامه ای مشخص نداشته باشند.

اگر داستان پیشنهاد یاهو به فیس بوک را نمی دانید حتماً آن را بخوانید و ببینید زاکربرگ جوان چقدر زیبا تکلیفش با خودش و آینده شرکتش روشن است.

موضوع بعدی که باید به آن دقت شود کوچک نگه داشتن هیات مدیره یک کسب و کار نو پا است.تا جایی که امکان دارد نگذارید اعضای هیات مدیره بیشتر از سه نفر شوند.با بزرگ شدن بیش از اندازه تصمیم گیری ها بشدت سخت ، جلسات بسیار طولانی و بی هدف می شوند و کنترل نیز کار پیچیده ای خواهد شد.

پیتر ثیل یک جمله خیلی معروف دارد که در آن می گوید اگر یک کسب و کار شروع خوبی نداشته باشد هیچ زمانی نمی تواند خود را اصلاح کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *